22.08.2019
. 16 oC пасмурно

EUR 27.60/28.35 USD 24.95/25.30
ukenru

Новини України

У ЗСУ розповіли, як має відбуватися процедура оповіщення про смерть бійців

У ЗСУ розповіли, як має відбуватися процедура оповіщення про смерть бійців, пише  Експрес.

Трапляються випадки, коли про загибель на війні рідної людини близькі дізнаються із соцмереж чи ЗМІ, а не від офіційних представників Збройних сил України, пише газета Експрес. Це — велика моральна проблема, кажуть військові та їхні родичі.

— Згідно із нашими статутами, повідомити рідних про втрату повинні представники військової частини, в якій проходив службу військовослужбовець, — військовий комісар, представник органу місцевого самоврядування. Залучають також представника ветеранської громадської організації, — каже Олександр Поронюк, начальник Західного регіонального медіа-центру Міністерства оброни України. — І доки вони не приїдуть до сім’ї, жодні інші повідомлення про смерть бійця через соцмережі чи інші джерела — неприпустимі. У тому числі — повідомлення від представників інших органів влади, що мають доступ до цієї інформації.

— У часи Другої світової була практика надсилання листів-похоронок. Нині вона вже неактуальна?

— Листом-похоронкою ніхто рідних про трагедію не повідомляє. Сповіщення відбувається під час особистої зустрічі представника армії та родини з висловленням співчуття та підтримки.

Основна відповідальність за цей процес лягає на військові комісаріати за місцем проживання сім’ї — адже передусім саме їм командування частини повідомляє про загибель військовослужбовця.

Втім часто буває, що представник частини не може оперативно прибути до сім’ї, а приїжджає, вже супроводжуючи тіло загиблого з зони бойових дій.

Уже стала традицією зустріч траурного кортежу в містах і селах, через які він проїжджає. Люди виходять на узбіччя зі свічками та національними прапорами, стають на коліно.

А під час поховання частина, в якій служив полеглий, або найближча територіально, забезпечує військові почесті — оркестр, салютну команду.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина