26.08.2019
. 22 oC ясно

EUR 27.55/28.30 USD 24.95/25.30
ukenru

Новини України

Ти не проти? Як каратимуть за секс без згоди між подружжям

Згідно зі змінами до Кримінального кодексу, якщо перед статевим актом від партнерки чи партнера не було чіткої згоди на секс, це можна розцінювати як зґвалтування, пише  газета Експрес. А ще тяжчим злочин вважається, якщо він був скоєний стосовно подружжя.

"Згідно зі старою редакцією статті 152 Кримінального кодексу України, зґвалтуванням вважалися “статеві зносини із застосуванням фізичного насильства, погрози його застосування або з використанням безпорадного стану потерпілої особи”, — пояснює Галина Федькович, адвокатка, юристка ГО “Жіночі перспективи”. — За новою, зґвалтування — це “вчинення дій сексуального характеру, пов’язаних із вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілої особи". Тобто тепер, щоби довести злочин, потрібно подати докази, що не було згоди на секс".

Яку кару передбачено за зґвалтування? 

— Відповідно до статті 152, позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років. За сексуальне насильство у статті 153 передбачене позбавлення волі терміном до п’яти років.

Якщо ж злочин скоєно повторно або щодо подружжя чи колишнього подружжя, або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, то санкція передбачає позбавлення волі вже на строк від трьох до семи років.

Зміни в Кримінальному кодексі чітко визначають: якщо злочин скоєно в подружжі чи стосовно колишнього члена подружжя — це тяжчий злочином, ніж ті ж дії, які вчинила стороння особа. Такий вчинок карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина