26.08.2019
. 22 oC ясно

EUR 27.55/28.30 USD 24.95/25.30
ukenru

Новини України

Обов'язковий платіж більший, ніж субсидія: як діяти у таких випадках

 

Люди скаржаться, що дуже часто сума субсидії за блакитне паливо  менша, аніж обов'язковий платіж, пише  Експрес. Відтак державна допомога в такому випадку стає не дуже вигідною.

Як розраховують обов'язковий платіж? У якому випадку його можна не сплачувати? Відповіла на ці запитання Олеся Дронь, заступниця начальника управління соцзахисту міськради.

— У яких випадках обов'язковий платіж може значно перевищувати призначену субсидію?

— Розмір субсидії залежить від доходів домогосподарства. Якщо доходи великі чи площа житла мала, тоді субсидія може бути незначна, а от розмір обов'язкового платежу високий. Не варто забувати, що сьогодні, згідно з діючим Порядком, до сукупного доходу сім'ї зараховуються доходи членів сім'ї, які зареєстровані окремо, проте нарахування плати за послуги проводиться на кількість осіб, які зареєстровані та фактично проживають у житловому приміщенні.

— Нагадайте, будь ласка, як розраховується обов'язковий платіж за субсидією?

— Алгоритм такий: 1. Визначається середньомісячний дохід сім'ї за відповідний період — розмір доходу сім'ї ділиться на 6 (на 12 — у разі призначення субсидії на тверде паливо). 2. Визначається дохід на одну особу — середньомісячний дохід ділиться на кількість членів сім'ї. 3. Визначається співвідношення доходу сім'ї до розміру прожиткового мінімуму — дохід на одну особу ділиться на 1853 грн (це розмір прожиткового мінімуму з 1 грудня). Розмір прожиткового мінімуму береться у тому місяці, з якого призначається субсидія. 4. Отриманий результат ділиться на 2 (базовий коефіцієнт доходу), множиться на 15% (базова норма плати за ЖКП), так визначається відсоток обов'язкової плати за ЖКП. 5. Встановлюється розмір обов'язкового платежу сім'ї — відсоток плати за ЖКП множиться на середньомісячний сукупний дохід сім'ї.

— Можете навести приклад?

— Наприклад, сім'я з чотирьох осіб: дохід батька за два квартали дорівнює 30 000 грн (зарплата), мами — 5160 грн (допомога при народженні дитини), також у сім'ї — двоє неповнолітніх дітей. Вираховуємо розмір обов'язкового платежу: середньомісячний сукупний дохід — 5860 грн (35160 грн поділити на 6 міс. = 5860 грн); дохід на одного члена сім'ї — 1465 грн (5820 грн поділити на 4 особи = 1465 грн); відсоток обов'язкового платежу — 5,93% (1465 грн поділити на 1853 грн, поділити на 2 і помножити на 15% = 5,93%); розмір обов'язкового платежу — 5860 грн х 5,93% = 347,50 грн.

Таким чином, 347,50 грн. — це сума обов'язкового платежу, який сім’я повинна сплатити за комунальні послуги при призначенні житлової субсидії.

Зауважу, що в разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону, враховується середньомісячний сукупний дохід осіб за I — II квартали поточного календарного року.

— У якому випадку домогосподарство може не сплачувати обов'язковий платіж?

— Громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов'язані щомісяця сплачувати обов'язкову частку платежу. Але, якщо вартість фактично спожитої послуги менша ніж обсяг обов'язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Коли, скажімо, розмір обов'язкового платежу за певну послугу становить 300 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 150 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 150 грн.

У разі несплати надавач послуги повідомляє орган соцзахисту, що громадянин не сплачує за послуги, і надання субсидії припиняється.

— У минулих опалювальних сезонах зекономлену субсидію можна було використати для оплати комунальних послуг на наступні розрахункові періоди протягом сезону. А як цьогоріч? Чи збереглося таке право?

— Так. Сума субсидії, яку держава надала громадянам для оплати комунальних послуг у розмірі соціальних нормативів і яка не використана у минулому місяці родиною внаслідок економії електроенергії, газу чи води, має обов'язково зараховуватися постачальником послуги в рахунок плати за послуги наступних розрахункових періодів.

Приміром, у листопаді обов'язковий платіж становить 1000 гривень за соціальною нормою 300 кубів газу, а фактично використано лише 100 кубів. Залишок — 200 кубів — можна використати у більш холодні місяці, наприклад, у грудні — січні. При цьому не потрібно нікому нічого повідомляти — ці суми мають зазначатися надавачем послуг у платіжці як переплата (з мінусом).

— Чи має право домогосподарство, якому призначили малу субсидію та високий обов'язковий платіж, відмовитися від цієї державної допомоги?

— Якщо є необхідність відмовитися від уже призначеної допомоги, то одержувачу субсидії необхідно подати до органу соціального захисту, який її призначав, заяву. Її також можна надіслати поштою.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина